Top 36 – Kvalificeret til finale trinene

Efter kvalifikationsstart 12 af 12
Kvalificeret til finale trinene:
Pos NAME Country Total Avg Qualified from Qualified for
1 Mik Stampe Denmark 1468 244,7 Qualification Final step 3
2 Anders Lousdal Denmark 1432 238,7 Qualification Final step 3
3 Patrik Sørensen Denmark 1343 223,8 Qualification Final step 3
4 Carsten Hansen Denmark 1338 223,0 Qualification Final step 3
5 Jesper Agerbo Denmark 1319 219,8 Qualification Final step 3
6 Niclas Sørensen Denmark 1316 219,3 Qualification Final step 3
7 Adam Andersson Sweden 1309 218,2 Qualification Final step 3
8 Britt Brøndsted Denmark 1288 214,7 Qualification Final step 3
9 Jimmy Mortensen Denmark 1282 213,7 Qualification Final step 3
10 Kim Bolleby Sweden 1279 213,2 Qualification Final step 2
11 Thomas Larsen Denmark 1278 213,0 Qualification Final step 2
12 Mikkel Sørensen Denmark 1270 211,7 Qualification Final step 2
13 Camilla Keller Denmark 1254 209,0 Qualification Final step 2
14 Emil Høstbo Denmark 1247 207,8 Qualification Final step 2
15 Jan Andersen Denmark 1244 207,3 Qualification Final step 2
16 Martin Staschen Denmark 1242 207,0 Qualification Final step 2
17 Mathias Ankerdal Denmark 1240 206,7 Qualification Final step 2
18 Marcus Henriksson Sweden 1235 205,8 Qualification Final step 2
19 Arnar Jonsson Iceland 1235 205,8 Qualification Final step 1
20 Stephan Unger Germany 1234 205,7 Qualification Final step 1
21 Tim Stampe Denmark 1231 205,2 Qualification Final step 1
22 Alex Schmidt Denmark 1229 204,8 Qualification Final step 1
23 Victoria Kashirskaya Russia 1224 204,0 Qualification Final step 1
24 Kent Wigman Denmark 1217 202,8 Qualification Final step 1
25 Jonas Dons Denmark 1216 202,7 Qualification Final step 1
26 Daniel Wigman Denmark 1216 202,7 Qualification Final step 1
27 Oliver Dahlgren Sweden 1216 202,7 Qualification Final step 1
28 Rikke Agerbo Denmark 1212 202,0 Qualification Final step 1
29 Steffen Tang-Petersen Denmark 1184 197,3 Top 2 EarlyBird A Final step 1
30 Dan Østergaard-Poulsen Denmark 1176 196,0 Top 2 EarlyBird A Final step 1
31 Søren Aahman Denmark 1210 201,7 Top 2 EarlyBird B Final step 1
32 Cecilie Dam Denmark 1209 201,5 Top 2 EarlyBird B Final step 1
33 Tobias Hogdin Sweden 1169 194,8 Top 2 Youth Final step 1
34 Megan Gales Dicay Denmark 1167 194,5 Top 2 Youth Final step 1
35 Birdzhan R Syuleyman Denmark 236 000,0 Turbo 1 Final step 1
36 Gustaf Bjornsson Iceland 268 000,0 Turbo 2 Final step 1


Copyright © 2011 - Odense International