Resultatliste start 4-7

‘<<<<<‘ markerer spilleren der aktuelt er kvalificeret til finaletrinene.

Efter kvalifikationsstart 12 af 12
Pos Name Country G1 G2 G3 G4 G5 G6 Score Hcp Total Avg Qualified
1 Patrik Sørensen Denmark 199 212 254 225 242 211 1343 0 1343 223,8
2 Jimmy Mortensen Denmark 202 187 198 230 244 221 1282 0 1282 213,7
3 Thomas Larsen Denmark 223 227 235 207 191 195 1278 0 1278 213,0
4 Emil Høstbo Denmark 257 203 189 211 183 204 1247 0 1247 207,8
5 Jan Andersen Denmark 224 228 224 189 191 188 1244 0 1244 207,3
6 Kent Wigman Denmark 241 176 181 182 193 244 1217 0 1217 202,8
7 Daniel Wigman Denmark 156 227 223 227 190 193 1216 0 1216 202,7
8 Søren Aahman Denmark 168 276 162 173 212 219 1210 0 1210 201,7 <<<<<
9 Cecilie Dam Denmark 177 219 194 237 146 188 1161 48 1209 201,5 <<<<<
10 Bryan Sirbaugh Denmark 171 204 183 244 188 206 1196 0 1196 199,3
11 Gitte Bang Rasmussen Denmark 214 187 224 149 168 193 1135 48 1183 197,2
12 Pia Burkal Denmark 170 170 201 182 187 218 1128 48 1176 196,0
13 Martin Klitte Denmark 198 225 190 170 202 189 1174 0 1174 195,7
14 Stephan Unger Germany 195 221 211 172 224 151 1174 0 1174 195,7
15 Victoria Kashirskaya Russia 223 170 156 206 172 194 1121 48 1169 194,8
16 Troels Schmidt Denmark 153 191 196 199 238 186 1163 0 1163 193,8
17 Niklas Jannik Sørensen Denmark 189 278 161 165 176 179 1148 0 1148 191,3
18 Nicklas Hansen Denmark 172 210 236 181 178 157 1134 0 1134 189,0
19 Tim Stampe Denmark 160 169 181 241 192 178 1121 0 1121 186,8
20 Stephan Sosna Germany 182 214 201 162 162 189 1110 0 1110 185,0
21 Niclas Rasmussen Denmark 168 181 227 199 170 161 1106 0 1106 184,3
22 Martin Wozny Denmark 173 189 154 224 198 166 1104 0 1104 184,0
23 Jan Biltoft Denmark 180 170 190 172 213 170 1095 0 1095 182,5
24 Mathias Voetmann Denmark 187 175 159 191 213 166 1091 0 1091 181,8
25 Konstantin Kuznetsov Russia 224 168 152 239 151 157 1091 0 1091 181,8
26 Michael Nygaard Denmark 160 159 214 166 210 174 1083 0 1083 180,5
27 Michael Sørensen Denmark 186 168 166 233 168 155 1076 0 1076 179,3
28 Lotte Liv Jensen Denmark 160 192 156 155 181 183 1027 48 1075 179,2
29 Gudjon Juliusson Iceland 163 178 140 186 178 215 1060 0 1060 176,7
30 Philipp Gladigau Germany 154 215 189 124 182 186 1050 0 1050 175,0
31 Jann Thomsen Germany 165 161 186 165 178 188 1043 0 1043 173,8
32 Hanne B. Antonsen Denmark 154 158 165 188 144 184 993 48 1041 173,5
33 Anton V Petersen Denmark 205 188 141 167 169 171 1041 0 1041 173,5
34 Alexander Moritz Germany 197 154 168 150 162 208 1039 0 1039 173,2
35 Thomas Buch Denmark 170 174 178 202 146 169 1039 0 1039 173,2
36 Louise Gerschanow Nielsen Denmark 188 189 179 130 150 149 985 48 1033 172,2
37 Sarah Munch Jensen Denmark 177 180 150 170 128 178 983 48 1031 171,8
38 Marc-Michael Kohnke Germany 204 177 177 119 166 186 1029 0 1029 171,5
39 Steen Vagner Denmark 133 156 230 154 173 179 1025 0 1025 170,8
40 Magnus Rehnquist Denmark 162 165 173 181 172 153 1006 0 1006 167,7
41 Helle Ottesen Andersen Denmark 153 165 152 151 156 176 953 48 1001 166,8
42 Sebastian Frost Denmark 166 148 149 181 179 160 983 0 983 163,8
43 Anna Djursing Denmark 153 160 185 150 123 137 908 48 956 159,3
44 Bjarne Kristoffersen Denmark 142 153 151 170 155 158 929 0 929 154,8
45 Benjamin Egeberg Germany 132 128 203 134 176 145 918 0 918 153,0
46 Helene Lærkegård Denmark 126 168 144 120 144 157 859 48 907 151,2
47 Carsten Asmussen Denmark 133 160 144 179 157 129 902 0 902 150,3
48 Jakob Christian Hansen Denmark 158 157 150 135 148 133 881 0 881 146,8
49 Laura L. Christensen Denmark 173 122 125 124 158 103 805 48 853 142,2
50 Maj-Britt Johansen Denmark 87 109 158 139 147 158 798 48 846 141,0


Copyright © 2011 - Odense International